U zhvillua edicioni i 64-të i ndarjes së çmimeve Emmy për serialet amerikane. Ky kompeticion ka është mjaft i rëndësishëm pasi krahasohet me...
Komedia televizive “Glee” që trajton jetën e nxënësve të shkollës së mesme dhe profesorët e tyre, ka marrë 19 kandidime për “Emmy...
Kënga “Rrugëve” nga Genc Salihu fitoi çmimin kryesor dhe tre çmime të tjera në edicionin e nëntë të Videofestit Muzikor- njërës prej ngjarjeve...
Asgjë e pa zakontë! Adele është duke kryesuar nominimet për Billboard Music Awards dhe atë në hiç më pak se 18 kategori. Krijuesja...
Rita Ora ka marrë gjithë vëmendjen në mbrëmjen glamuroze në Berlin.Ylli nga Kosova ka bërë që të gjithë sytë dhe vëmendja të jetë...
Lady GaGa ka qenë fituesja e ndarjes së çmimeve muzikore të Amerikës Latine, Los Premios MTV Awards, të enjten mbrëma në Los Angeles. Ylli...