Akademia britanike e filmit BAFTA, homologe e çmimeve Oscar këtu në Shtete e Bashkuara, ka zhvilluar ceremoninë e kandidaturave për filmat e vlerësuar...
VFM për vitin 2010 do të mbahet më 31 maj në Teatrin Kombëtar në Prishtinë. Tashmë janë publikuar nominimet nëpër kategoritë përkatëse. Videoklipi...
Lady Gaga e Justin Bieber janë fituesit e edicionit të EMA 2010 ( European Music Awards) që këtë vit u zhvillua në...
Hiti “Shko” i treshes fantastike, Ermal Fejzullahu, Lumi B dhe Ledri Vula, është shpallur kënga fituese e edicionit të sivjetmë të “Top Fest”. Performanca...
Arben Bajraktaraj është i vetmi aktor kosovar që do të përjetojë “ethet” e ceremonisë prestigjioze “MTV Movie Awards”. Skena nga filmi “Harry Potter...
Aktori Blerim Gjoci, i cili fitoi çmim në “Sundance” me filmin” Kthimi”, ka gjasa të mëdha të merr pjesë në ceremoninë e ndarjes...