VIP Shqiptar

Donald Trump nuk lejoi regjisorin iranian të tërheqë çmimin Oscar

OscarRegjisori nga Irani, Asghar Farhadi me filmin “The salesman” ka fituar çmimin si “Filmi më i mirë në gjuhë të huaj”, por për fat të keq ai nuk ishte i pranishëm në ceremoni për të tërhequr kupën.

Shkak është bërë vendimin i presidentit Donald Trump, i cili pengon hyrjen në SHBA të shtatë vendeve myslimane. (more…)

Emma Stone fiton si aktorja më e mirë

Emma Stone fiton si aktorja më e mirëÇmimin për aktorën më të mirë e ndau fituesi i vitit të kaluar i çmimit aktori më i mirë Leonardo DiCaprioKëtë çmim e fitoi aktorja kryesore e filmit “La La Land” Emma Stone.

Ajo ishte në konkurrencë direkte me Isabelle Huppert për filmin Elle por në fund doli fitimtare.Ky çmim që fitoi aktorja Emma Stone është çmimi i 6shtë ndarë për filmin La La Land, i cili padyshim dominoi ceremoninë e sotme, shkruan rtv21.tv. (more…)

“La La Land”, fituesi kryesor në BAFTA

LONDON, ENGLAND - FEBRUARY 12: (L-R) British Short Film Award winners Shpat Deda, Afolabi Kuti, Arta Dobroshi, Daniel Mulloy and Scott ODonnell pose in the winners room during the 70th EE British Academy Film Awards (BAFTA) at Royal Albert Hall on February 12, 2017 in London, England.  (Photo by Chris Jackson/Getty Images)

LONDON, ENGLAND – FEBRUARY 12: (L-R) British Short Film Award winners Shpat Deda, Afolabi Kuti, Arta Dobroshi, Daniel Mulloy and Scott ODonnell pose in the winners room during the 70th EE British Academy Film Awards (BAFTA) at Royal Albert Hall on February 12, 2017 in London, England. (Photo by Chris Jackson/Getty Images)

“La La Land” ka rrëmbyer pesë trofe në edicionin e sivjetmë të ndarjes së çmimeve në ceremoninë e ‘British Academy of Film and Television Arts’ (BAFTA).

Mjuzikli fitoi çmimin për filmin më të mirë, aktoren më të mirë (Emma Stone), regjisorin më të mirë (Damien Chazelle), muzikën më të mirë origjinale (Justin Hurwitz) dhe çmimin e kinematografisë. (more…)

Filmi ‘Home’ triumfon në BAFTA

Filmi ‘Home’ triumfon në BAFTAFilmi “Home”, që është realizuar si koproduksion mes Kosovës dhe Britanisë së Madhe, ka marrë çmimin për filmin më të mirë të shkurtër britanik, në ceremoninë e ndarjes së çmimeve BAFTA për vitin 2017.

Filmi ka fituar në kategorinë e filmit të shkurtër, duke lënë pas filmat “Consumed”, “Mouth of Hell”, “Standby” dhe “The Party”. (more…)

Bleona Qereti në “Grammy Awards”?!

Bleona Qereti në “Grammy Awards”?! Këngëtarja shqiptare Bleona Qereti, e cila tash e një kohë jetën dhe karrierën e saj e ka të përqendruar në Los Angeles, ka bërë të ditur së fundmi se do të jetë pjesë e një prej ceremonive më të mëdha botërore.

Bëhet fjalë për mbrëmjen muzikore “Grammy Awards”, e cila do të mbahet më datë 12 shkurt (e diele) në Los Angeles. (more…)

Era Istrefi fiton në EBBA

eraAjo përfaqësoi Shqipërinë dhe nuk ishte e vetmja shqiptare në këtë garë, pasi bashkë me të ishte edhe Dua Lipa por, ajo ishte përfaqësuese e Britanisë së Madhe, shkruan lajmi.net

Në kohën kur fitoi, për Erën ishte edhe një biografi ku tregohet për rrugëtimin e saj në muzikë, që nga kënga e parë e deri tek hiti ‘BonBon’ që ia solli këtë çmim. (more…)

FAQE TE ZGJEDHURA

MARKETING

Copyright 2009 Thashetheme.